NÁŠ PRÍBEH

Rozprávka o tom, ako sa s počasím vyjednáva, dohovára a ako sa tento nezmar prírody zdoláva

Kde bolo, tam bolo, za siedmimi karpatskými horami, za štyrmi štiavnickými zákrutami a pod jednou víťaznou Duklou, presne tam a nikde inde sa zrodilo čosi nevídané, čosi neslýchané, za čím sa pricestúvavalo z dedín a miest blízkych i ďalekých. Vypočujte si tak príbeh o jednom novom svete.

A bolo to, čuduj sa svete, v lete. Vždy v lete sa brány roztvorili, aby sa tu a presne tu všetci veľavážení a ctení návštevníci príjemne ochladili.

Rok po roku, krok do kroku a ruka k ruke vytvorili dielo, utreli sme si zarosené čelo a dnes tu máme už pätnásťročnú slečnu. Nuž pozrimeže, ako sa to stalo i kdeže to začalo.

2001 – Prvá letná sezóna. Čistota pol života a na kúpalisku celý.

Rok jedna. Po prvýkrát stalo sa to v roku Pána 2001. Keď dná bazénov boli vyčistené, ako i zariadenia sociálne vypucované do lesku, volejbalové ihrisko úhľadne pohrabané. A pre malé návštevnosti nový bazénik vznikol. Okolo ktorého vyrástli, ako z vody, malé farebné domčeky. Na strechu boli výdobytky vedy na zahriatie vody primontované, takzvané kolektory slnečné. A tak ako v tomto roku, tak i v každom nasledujúcom sa na čistotu vody a areálu nesmierne dbať počalo. Aby sa úsmevami návštevníctvo honosovalo a sem sa prinavracalo. Tu tento príbeh len začína.

plavecký bazén Svidník rok 2000detský bazénik Svidník rok 2000

2003 – Športu zdar! Suchozemskému volejbalu najviac.

Rok tri a piesok z lomov od Nitry prispeli k upokojeniu nálad na pieskovisku dospelých. Denne, hodinovo, minútovo mohli od tohto zlomového roku koexistovať až štyri tímy nezdolateľných hráčov.

2004 – Maxi šmýkalka takzvaná štvorzákrutová DIVA. Šmýka sa ako divá.

Rok štyri ukazujúci na všetky štyri svetové strany. Dal si za cieľ, že srdce najmenších i väčších, poskočí pri návšteve tohto sveta ešte o toooľko viac, keď im ho stislo pri prvom zošmyknutí sa novou veľkou šmýkalkou a jej štyroma zákrutiskami. Či keď sa úspešne ´stratilo´ medzi novými detskými atrakciami.

detská šmýkalka rok 2004

2006 – Skoro antické stĺporadie. Rímske kúpele? Teplá voda!

Ak sa Vám pojmy nadpisové nezdajú, to Vám len do očí sparné kvapky padajú. Popravde sa také stalo, že sa tu nahlas a jasne, ako pri prejave gréckych filozofov, postavili po prvýkrát počasiu. I vznikol vnútorný bazén s tryskami a 4 stĺpy múdrosti zaujali svoje pevné miesto.

výstavba krytého bazéna rok 2005
prvý krytý bazén rok 2006

2009 – Slovenské a rusínske more

Preťala vyššia sila nevídanou mocou, dňom i nocou jeden bazén. Neodznela ale ostala a od daného roku, takmer v geografickom strede areálového sveta vyvolala pravidelnú silnú prívalovú vlnu. Dali jej meno morská. A ktosi dokonca ju počastoval prívlastok umelá. No nechcela byť na svete sama a tak privoláva k sebe v pravidelných denných intervaloch i svoje kamošky. Nezbednice, tátošky. Umelé morské vlnošky. Rozhúpavajú srdcia všetkým odvážlivcom vstupujúcim do ich hlbín a spenených zákutí.

nové umelé vlny rok 2009areál kúpaliska rok 2009

2011 – Indiáni. Piráti. Japonské kamikadze. Francúzske zatočené slimáky. Svet je svetový.

Keď spustíte sa dole 2-sekundovým Kamikadze, plavčíci majú vo zvyku opýtať sa: “A Ty ši skadze?” Odpovede sú prijímané vačšinou v rusínčine, slovenčine, ale i takmer rodnej  angličtine či nemčine. Keď sa Vám hlava točí, odporúčaju zatočiť ju do opačnej strany, najlepší je na to tobogan Slimák. Neurazí a poteší i slabšie povahy.

Dve jednotky v roku si pridali do kroku. Roztočili návštevy sveta tretieho druhu inak povedané pobiehajúce obrázky po areáli. Od týchto dní sa v tejto lokalite začali pohybovať nadmieru priateľské a usmievavé bytosti. Okrem farebných a plávajúcich rýb a rybičiek a morských koníkov v bazéne, to sú kamarátski indiáni a piráti v bufete. Z brán do vonkajšieho sveta – domov – sa odvážajú pavúci, pavúčikovia, babôčky, mačičky, psíkovia.

kamikaze a slimák Svidník rok 2011detské animácie na kúpalisku rok 2011

2012 – Kemp i nski pre päťhviezdičkových návštevníkov

V roku s dvojkou na začiatku aj na konci prišiel čas otvoriť komnatu kempovú pre skautov i neskautov, nebojácnych nočných spáčov a cestovateľov. A že neviete, čo sú to i nski? Stačí stráviť jednu noc na tomto mieste, pod širákom a nočnou oblohou, a ráno sa to dozviete!

plinko hra

2013 – Aquaminidisco a jeden pomaranč

“A dosť! Stačilo!” Povedali si bytosti, nedosahujúce na dno vo veľkom bazéne a skočili do dojazdového pod Maxi šmýkalkou. Doteraz sa vyžívali v aquagyme “na sucho” po boku a pre radosť všetkých animátoriek/animátorov. Začali sa  pre nich plnohodnotné hudobno-špliechajúce tanečné seansy. Na vlnách rytmov od Petra Nagya a mandariniek Dariniek.

aquaminidisco rok 2013

2014 – Málo miesta na trávičke? Väčší areál! Málo miesta vo vodičke? Nové bazény!

S pribúdajúcimi rokmi sa rástlo nielen do krásy, ale aj do veľkosti. Veľkosti trávnatej plochy na ležanie boli znásobené a v roku končiacom na 14 ukázali svoje vlny dva novučičké vonkajšie bazény. Oddychový, aby bolo, kde rodičovské nohy zložiť, no stále mať ratolesť vo vode na očiach. A športový, aby bolo viac miesta pre všetkých rekordov-chtivých, vrcholových plavcov. Že nestačí? Že počasie si stále vrtočivo s Vami zatočí? Nuž čítajte ďalej.

nový oddychový bazén 2014

2015 – Prvá slečna sezóny, 15-ročná AQUARUTHENIA

Ako čas bežal, a voda sa sypala, a piesok lial, a prvé deti z rukávnikov vyrástli, smutno bolo nedokončenej plavárni hneď za humnom. A keďže tu niet pre smútok miesta, začala sa parádiť. Nové okná, nové zateplenie, nová omietka !! Ale pozor! Krása nie je len vonkajšia, tá hlavná vychádza zvnútra. To vie aj Aquaruthenia, nová dáma tohto sveta so svojimi krásnymi vnútornými relaxačnými bazénmi. Plnými trysiek a teplej vody. Ako aj útulným saunovým svetom. Druhy sáun nemajú konca kraja, idú aj za hranice dávneho fínskeho raja.

pred výstavbou Aquaruthenie rok 2014novo vystavaná Aquaruthenia rok 2015

2016 – nové vonkajšie a vnútorné bazény

2017 – bazény, welness, detský kútik

2018 – letný areál – rodinná šmýkalka

2019 – rodinný bazén s atrakciami pre deti

Príbeh sa ale na tomto mieste nekončí. Týmto, tu a teraz, sa len začína jubilejná 20. sezóna!