KÚPALISKO STROPKOV A AKTIVITY V OKOLÍ AQUARUTHENIE

AKTIVITY V OKOLÍ SVIDNÍKA

Skanzen Svidník

Skanzen Svidník

Národopisná expozícia v prírode SNM – Múzea ukrajinskej kultúry vo Svidníku (SKANZEN) – sa rozprestiera na desať hektárovej ploche v bezprostrednom susedstve amfiteátra. Komplexná národopisná expozícia, sprístupnená v r. 1982, na základe výrazného hmotného materiálu podáva návštevníkom ucelenú predstavu základných životných podmienok Rusínov Slovenska v minulých historických obdobiach. Tu sa sústreďujú najtypickejšie pamiatky ľudovej architektúry a bývania v tejto časti Slovenska.

Vojenské múzeum Svidník

Vojenské múzeum II. svetovej vojny

Múzejné oddelenie Svidník je súčasťou Vojenského historického múzea so sídlom v Piešťanoch. Svojou činnosťou nadväzuje na tradície Dukelského múzea, ktoré vzniklo v roku 1965. Priestory múzejného oddelenia boli slávnostne sprístupnené 4.10.1969, pri príležitosti osláv 25. výročia Karpatsko-duklianskej operácie. V objekte múzejného oddelenia sú expozičné, depozitárne a administratívne priestory. Múzejné oddelenie Svidník registruje v súčasnosti 10 114 zbierkových predmetov.

Karpatské drevené kostolíky a cerkvy

Karpatské drevené kostolíky a cerkvy

Drevené kostolíky sú vzácne kresťanské sakrálne pamiatky patriace svojou originálnosťou a technicko-umeleckým stvárnením do klenotnice svetovej kultúry. Pre svoju jedinečnosť sú drevené kostolíky miestom častých návštev domácich aj zahraničných turistov. Unikátne drevené kostolíky a mesto Bardejov sú najvýznamnejšou a najatraktívnejšou ponukou Horného Šariša, ktorá láka do týchto oblasti návštevníkov z celého sveta.

ZOO Stropkov

ZOO Stropkov

Areál ZOO parku v Stropkove je situovaný na východe Slovenska v centre mesta Stropkov na hlavnom ťahu medzi Ukrajinou a Poľskom. Vznikol v roku 1984, keď sa z iniciatívy detí a rodičov začalo s výstavbou Stanice mladých prírodovedcov pri Dome pionierov a mládeže. Tá sa neskôr premenovala na zoopark. V súčasnosti je táto malá zoo so svojou veľkou ponukou jedinou svojho druhu na Slovensku. Nielenže predstavuje množstvo zvierat v 40 voliérach, ale plní aj ochranu genofondu našej planéty. Návštevníci sa môžu potešiť aj krásou vzácnych rastlín, kríkov a stromov.

Cyklotrasy – mapky

  • cyklotrasa Svidník 1
  • cyklotrasa Svidník 2
  • cyklotrasa Svidník 3

Lyžovanie, korčuľovanie

S lístkom z lyžovačky získavate 10% zľavu na vstup do Aquaruthenie. Lístok je potrebné predložiť na recepcií.

Ski Medvedie
prírodný sneh
www.skimedvedie.sk

Lyžiarsky areál Makovica
technický sneh
www.makovica.sk

Lyžiarske stredisko Stropkov
prírodný sneh
Lyžiarske stredisko Stropkov

Ski centrum Šarbov
prírodný sneh
Ski centrum Šarbov

Klzisko Svidník, ktoré sa nachádza hneď vedľa Vašej Aquaruthenie je možné využiť každý deň. Po výkone na klzisku sa príďte zregenerovať k nám. Viac informácií o klzisku nájdete na tejto stránke www.svidnik.sk.